superap
21 اسفند 1401 - 10:03

آماده‌سازی بیش ۲هزار و 700 کلاس درس برای اسکان مسافران نوروزی در کرمان

رئیس کمیته اسکان ستاد خدمات سفر استان کرمان گفت: آموزش و پروررش استان کرمان در قالب ۲۹۷ مدرسه و ۲ هزار و ۷۹۶ کلاس درس آماده اسکان مسافران نوروزی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، آمادگی این استان امسال بیش از سال‌های گذشته برای پذیرایی از مسافران نوروزی است و پیش‌بینی می‌شود با توجه به فروکش کردن کرونا در سطح کشور مسافرت‌های نوروزی امسال نسبت به سال گذشته افزایش یابد.

 استان کرمان با وجود قبر مطهر سردار شهید سلیمانی و نیز وجود هفت اثر ثبت شده جهانی و ۸۳۲ اثر ثبت ملی یکی از مقصدهای گردشگری مسافران است.

 به گفته فریدون فعالی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان، جلسات ستاد تسهیلات نوروزی استان از دی‌ماه شروع شده و ۱۴ کمیته در استان در این زمینه تشکیل شده تا برنامه‌ها و خدمات خود را در قالب این کمیته‌ها به‌صورت خوب و مناسب در ایام نوروز برای افرادی که قصد سفر به استان کرمان دارند، ارائه دهند.

 وی عنوان کرد: نوبت اول نظارت بر تاسیسات گردشگری در سطح استان کرمان به اتمام رسیده است.

 فعالی گفت: ساماندهی اماکن تاریخی را در دستور کار قرار داده بودیم و اکنون باغ شاهزاده ماهان و ارگ بم نورپردازی آنها به اتمام رسیده است.

 وی بیان کرد: اپلیکیشن راهنمای مسافران در استان کرمان کامل شده و به هشت زبان دنیا کلیه آثار و جاذبه‌های استان را معرفی می‌کند و افرادی که وارد استان می‌شوند می‌توانند این اپلیکیشن را نصب کنند و با جاذبه‌های استان آشنا شوند.

 فعالی گفت: جشنواره‌ها و برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری با حفظ شئونات ماه رمضان در ایام عید برگزار خواهد شد و همچنین یک جشنواره از ابتدای عید توسط خود مجموعه شرکت هفت باغ علوی در هفت باغ برنامه‌های متنوعی از افطار تا سحر پیش‌بینی شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با اشاره به اینکه بازارچه صنایع دستی در سطح استان برگزار می‌شود، ابراز داشت: در ایام نوروز بازارچه صنایع دستی در بازار قلعه محمود برپا می‌شود.

 وی تصریح کرد: جشن‌های نوروزی در مکان‌های تاریخی استان بعد از افطار با حفظ رعایت شئونات ماه مبارک برگزار می‌شود.

۲هزار و ۷۹۶ کلاس درس آماده اسکان مسافران نوروزی 

بردبار رئیس کمیته اسکان ستاد خدمات سفر استان کرمان نیز اظهار داشت: در سطح استان کرمان ۴۴۹ تاسیسات واحد اقامتی و گردشگری با تعداد تخت ۱۰ هزار و ۲ واحد برای پذیرایی از میهمانان نوروزی آماده شده است.

وی با اشاره به اینکه از ۲۵ بهمن‌ماه نظارت‌های خود در تاسیسات اقامتی سطح استان را شروع و به پایان رساندیم، بیان کرد: در مرحله اول ۵۳۷ مورد بازدید از تاسیسات گردشگری استان انجام دادیم که این بازدیدها منجر به ۲۹ تذکر و ۱۷ اخطار به تاسیسات اقامتی و‌ گردشگری شده است.

 بردبار تصریح کرد: آموزش و پروررش استان کرمان نیز در قالب ۲۹۷ مدرسه و ۲هزار و ۷۹۶ کلاس درس آماده اسکان مسافران نوروزی است.

رضا فلاح رئیس کمیته امدادونجات ستاد خدمات سفر استان کرمان اظهار داشت: جمعیت هلال‌احمر استان در دو حوزه طرح ملی امدادونجات و طرح ملی راهنمای نوروزی مثل هرسال در ایام نوروز حضور دارد.

  فلاح بیان داشت: ۵ هزار و ۴۰۹ نفر روز نیروی امدادی در ایام نوروز از ۲۴ اسفند امسال تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ به مردم خدمت‌رسانی خواهند کرد.

 وی عنوان کرد: در ایام نوروز در حوزه امدادونجات ۲۵ پایگاه ثابت و ۱۵ پست موقت را در سطح استان برای نقاطی که پایگاه ثابت ندارند ایجاد کرده‌ایم تا بتوانیم حوادث را پوشش دهیم.

کرمان نیازمند بالگرد است

سید مصطفی موسوی آیت‌الهی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار نیز داشتن بالگرد برای استان را مهم دانست و گفت: هر سال در ایام نوروز و حوادث یکی از دلگرمی‌های ما وجود بالگرد بود که با وجود سانحه‌ای که برای بالگرد استان رخ داد درخواست دارم از طریق نهاد ریاست جمهوری و یا جاهای دیگر یک بالگرد در اختیار جمعیت هلال‌احمر استان قرار گیرد.

 پایان پیام/۸۰۰۱۸/ب

 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1087695