superap
13 اسفند 1401 - 15:44

شروع طرح ویژه بازرسی و نظارت بر بازار کالا از ۱۵ اسفند در ایلام

ایلام-معاون نظارت و بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان اداره کل صمت استان ایلام ازشروع طرح ویژه بازرسی و نظارت بر بازار کالا از ۱۵ اسفند در ایلام خبر داد.

مهدی کاکاخانی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: با توجه به نزدیک شدن به ایام پایانی سال و افزایش تقاضای مردم برای خرید و انجام سفرهای نوروزی و در ادامه فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و افزایش تقاضای کالاهای مورد نیاز، معاونت بازرسی و نظارت اداره کل صمت با هدف مقابله با روند افزایش تخلفات احتمالی به ویژه تخلف گرانفروشی، کم فروشی، احتکار طرح ویژه بازرسی و نظارت بر کالا و خدمات همزمان با سراسر کشور از ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ تا پایان ماه مبارک رمضان ۱۴۰۲ در همه شهرستان‌های استان اجرا می‌کند.

وی اضافه کرد: در زمان اجرای طرح ویژه نوروز و ماه مبارک رمضان علاوه بر نظارت بر عرضه کالاهای پرتقاضا، مراکز ارائه دهنده خدمات نیز مورد بازرسی و نظارت قرار خواهند گرفت.

وی گفت: براساس قانون انتزاع بخشی از وظایف وزارت صمت و واگذاری امور بازرسی و نظارت کالاهای اساسی در حوزه نان، گوشت، مرغ، تخم مرغ، برنج، روغن، میوه و تره بار و… به وزارت جهاد کشاورزی، بازرسان اداره کل صمت همکاری‌های لازم را با بازرسین جهاد کشاورزی به عمل خواهند آورند.

معاون نظارت و بازرسی صمت استان مردم عزیز خواست هرگونه تخلف احتکار، قاچاق، عدم عرضه محصول، عدم درج قیمت، کم فروشی و..، از طریق سامانه شبانه روزی ۱۲۴ گزارش نمایند. وی تاکید کرد: همه شکایات و یا گزارش‌های دریافتی در اسرع وقت مورد بررسی و رسیدگی قرار می‌گیرند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1072096